רחוב האלון 33, רמות יצחק, נשר.
טלפון 24/7: 077-4402501

רנטגן


מכשיר הרנטגן על גבי המתקן הנייד

 
מכשיר הרנטגן הוא אחד המכשירים הבסיסים ביותר שחייבים להיות במרפאה וטרינרית, יש בו שימוש נרחב ברפואה הווטרינרית, והוא חלק בלתי נפרד בתהליך האבחון של בעיות רבות.

שימושים עיקריים:

1. רפואת חירום: מצבים בהם צילום הרנטגן חיוני על מנת לתת טיפול מתאים ותוך זמן קצר, לדוגמא: אבחון של הצטברות אויר או נוזלים בבית החזה, קרע בסרעפת, סיבוב קיבה, דימום תוך בטני.
2. אורטופדיה: צילומים לצרכים של אבחון שברים, דלקות מפרקים, פריקות מפרקים, גידולים ומחלות בעצמות.
3. קרדיולוגיה: במחלות לב חשוב לראות בצילום רנטגן האם יש הגדלה של הלב, ולבדוק האם יש אגירת נוזלים בחלל בית החזה או בריאות כתוצאה מכשל בתפקוד הלב.
4. דרכי הנשימה: אבחון של בעיות קנה הנשימה, מחלות ריאות וסימפונות, תהליכים גידולים בבית החזה.
5.חלל הבטן: הדמייה של אברי הבטן השונים, שינויים בגודל של האיברים, מאסות בחלל הבטן, חסימות בדרכי העיכול, אבנים בדרכי השתן.

במרפאה תוכלו למצוא מכשיר רנטגן מתקדם המספק צילומים באיכות גבוהה, נישא על גבי מתקן נייד כך שמתאפשרת גישה קלה יותר אל החיה, וניתן לבצע צילומים לא שגרתיים (צילום על הרצפה של כלבי ענק, שלעתים קשה לצלם אותם על שולחן בדיקה רגיל).
רצוי לבצע צלומים תחת טשטוש של בעלי חיים, כך ניתן לייצר צילום איכותי יותר, ובכך להפחית את הלחץ מהעל החיים, מאחר וקיבוע בעל החיים בתנוחות מסוימות לצרכיי צילום לעתים רבות אינו נסבל על ידם, כמובן שישנם מקרים בהם לא נתן לטשטש עקב מצב בריאותי לקוי.

 

מכשיר רנטגן - high frequency
ביצוע הצילום הוא החלק הראשון בתהליך, הוא דורש תפעול נכון של המכשיר והכוונה נכונה של בע"ח לצילום, השלב השני הוא פתוח הצילום בחדר החושך. השלב השלישי הוא פענוח הצילום, פענוח צילום אינו דבר של מה בכך, קריאה נכונה של צילום לוקחת זמן ודורשת ניתוח מובנה של הצילום, יחד עם זאת כל שלושת השלבים חשובים באותה מידה על מנת להגיע לפענוח המדויק של הצילום.
במקרים בהם הפענוח איננו ודאי אני מסתייע בשירותים מקווננים של רדיולוגים וטרינרים מומחים מארה"ב, באמצעות VIN, (רשת מידע כלל עולמית לווטרינרים בתשלום). 
 

 

 
 

   

ברוכים הבאים

אתם מוזמנים להצטרף לעמוד הפייסבוק החדש של המרפאה לקבלת עדכונים יומיים. לחצו על האייקון בראש העמוד
 


 סטודנטים וחיילים זכאים להנחה בטיפולים שוטפים.


 מבצע קיץ: ניקוי שיניים לכלבים וחתולים. לפרטים נוספים, צרו קשר.  


חבר בארגון הרופאים
הוטרינריים לחיות בית
מרפאה וטרינרית - ד"ר שי קהל 2012 © כל הזכויות שמורות | רחוב האלון 33, רמות יצחק, נשר | טלפון 24/7: 077-4402501 
לייבסיטי - בניית אתרים