רחוב האלון 33, רמות יצחק, נשר.
טלפון 24/7: 077-4402501

בדיקות מעבדה

המרפאה מצויידת במיטב המכשור אשר מאפשר לבצע בדיקות מעבדה במרפאה, וניתן לקבל תוצאות תוך זמן קצר(עד 20 דקות).

בדיקות דם

1. ספירת דם בכלבים וחתולים - במכונת מכונה חדישה אשר מבצעת ספירת דם מלאה (cbc - complete blood count), תוך 3 דקות מתקבל תשובה מפורטת שנותנת תמונה של מספר כדוריות הדם האדומות, כדוריות הדם הלבנות כולל ספירה דיפרנציאלית של סוגי תאי הדם הלבנים השונים, רמת ההמוגלובין בדם, מספר הטסיות ועוד פרמטרים רבים שהמכונה מחשבת שמאפשרים להגיע לאיבחון מדוייק. יחד עם זאת אנו מקפידים לבצע במקביל לספירה תמיד הערכת של תמונת הדם באמצעות משטח הנבדק תחת מיקרוסקופ מאפשר לראות שינויים מבניים בתאים, לזהות טפילים או גורמי מחלה יחודיים, וכך לחדד את האבחון. 


 מכונה לספירת דם

2. בדיקת ביוכמיה: הבדיקה הביוכימית בודקת מספר פרמטרים בדם שמצביעה על תפקודן של המערכות השונות הגוף. המכונה במרפאה נותנת תוך 15 דקות תמונה נרחבת של תפקודי המערכות השונות.
המכונה בודקת ערכי: בילירובין, אלבומין, גלובולינים,אנזימי כבד, קראטינין,אוראה, גלוקוז,זרחן,סידן,אשלגן ונתרן.
התמונה המתקבלת משילוב תוצאות ספירת הדם ובדיקת הביוכימיה מאפשרת לעיתים לאבחן במדויק בעיות, לשלול בעיות שחושדים בהן או לקבל מידע שביחד עם בדיקות נוספות יכול להוביל לאבחון.


 

מכונת ביוכימיה

3. בדיקות שתן בכלבים וחתולים : אנליזות שתן מבוצעות במרפאה באופן שיגרתי, ולמעשה בדיקת השתן ביחד עם ספירת הדם ובדיקת הביוכימיה הן למעשה קבלת בסיס הנתונים החשוב ביותר מעבר לבדיקה הגופנית, על מנת לקבל את המידע הדרוש על מצב הבריאותי של בעל החיים. 
בדיקת השתן כולל מדידה של פרמטרים כגון חלבון,סוכר, כדוריות דם אדומות ולבנות, בילירובין, PH (רמת חומציות/בסיסיות), ריכוזיות השתן . והערכה מורפולגית תחת מיקרוסקופ המאפשרת זיהוי של תאים שונים כגון: תאי דם, תאי אפיתל. חיידקים, קריסטלים (התגבשויות מיקרוסקופיות של משקעים שונים) ועוד.ציוד בסיסי לבדיקת שתן הכולל מיקרוסקופ, סטיקים, וצנטריפוגה.

4. בדיקות צואה בכלבים וחתולים - בדיקות צואה מבוצעות באופן שיגרתי בעיקר לזיהוי טפילים. משטחים.ישירים נבדקים מיקרוסקופית לזיהוי חיידק הנקרא קמפילובקטר, וטפיל חד תאי נפוץ למדי הנקרא גיארדיה.  לאחר מכן מבוצעדת בדיקה של מיקרוסקופית של הצואה לאחר תהליך שנקרא הצפה באמצעות תמיסה מרוכזת של אבץ סולפתי, בתהליך זה ניתן לזהות ביתר קלות בייצי וזחלי תולעים, וטיפילים חד תאיים מסוג קוקסידיה / איזוספורה.
בדיקת הצואה חשובה בכל אירוע של שילשול בבע"ח שנשמשך מעבר לשלושה ימים, ביחוד שמצבים של שילשול מתמשך וכאשר מדובר בבית שבו מתגוריים מספר בע"ח 0זאת על מנת לאבחן בעיה בהקדם ומניעת הדבקה של בע"ח אחרים בבית).


5.בדיקות דרמטולוגיות - בעיות עור ואוזניים, מאובחנות ומנוטרות דרך משטחים מיקרוסקופיים שנלקחים, באמצעות ביצוע מגרדי עור לאיבחון דמודיקוזיס,  סקביאס , דגימה ישירה מהעור או מהאוזן באמצעות מטוש.
כאשר יש חשד לפטרת בעור (דרמטופיטוזיס) תרבית פטריה מבוצעת במרפאה.
דגימות מגידולים עוריים ותת עוריים נלקחים באמצעות מחט דקה (fna- fine needle aspiration) , וההערכה של הציטולוגיה מתבצעת במרפאה בשלב ראשון, במדיה ואין אבחון חד משמעי, ניתן לשלוח את הדגימה לבדיקת פתולוג קליני במעבדה חיצונית.
ביוספיות נלקחות באופן שוטף תחת הרדמה ונשלחות להערכה היסטופתולגית במעבדה חיצונית.

6. שרותי מעבדה חיצוניים: כמובן שלא נתן להכיל את כל מגוון בדיקות המעבדה במרפאה. וכאשר יש צורך בדיקות נשלחות למעבדה חיצונית.

 
 

   

ברוכים הבאים

אתם מוזמנים להצטרף לעמוד הפייסבוק החדש של המרפאה לקבלת עדכונים יומיים. לחצו על האייקון בראש העמוד
 


 סטודנטים וחיילים זכאים להנחה בטיפולים שוטפים.


 מבצע קיץ: ניקוי שיניים לכלבים וחתולים. לפרטים נוספים, צרו קשר.  


חבר בארגון הרופאים
הוטרינריים לחיות בית
מרפאה וטרינרית - ד"ר שי קהל 2012 © כל הזכויות שמורות | רחוב האלון 33, רמות יצחק, נשר | טלפון 24/7: 077-4402501 
לייבסיטי - בניית אתרים